Arzu Edilen Güzellik Merkezine Hoşgeldiniz!

 

İlk izlenimler çoğu insanın düşündüğünden daha önemlidir. İnsanlar, hakkınızdaki içgüdülere dayanarak gerçeklerden ziyade, bir saniyenin sadece bir kısmıyla hakkınızda hükümler oluştururlar. OMC Beauty, görünümünüzü canlandırabilen, gençleştiren ve dönüştüren ve istediğiniz güzelliği elde edebilmeniz için size canlı ve yeni bir görünüm kazandıracak çeşitli cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürler sunar.

Sanat Merkezi

En son teknolojiye sahip merkezlerimiz, sağlığınıza, güvenliğinize ve rahatınıza bağlı, yüksek derecede eğitimli, şefkatli tıbbi uzmanlardan oluşmaktadır.

Kaliteli Bakım

Doktorlarımız estetik ameliyatın sadece eğitimli ve nitelikli bir kişi tarafından yapılması gerektiğini düşünüyor. Hastalarına hak ettikleri yüksek kalitede özenle hizmet eder.

Sanatsal ve Yenilikçi

Estetik ameliyatın öncüsü Mersin’deki Estetik Cerrahlarımız yetenekli sanat ve yenilikçi teknikleri birleştiriyor.

Finansman Seçenekleri

Mersin’de İstenen Güzellik Cerrahi ve Tıp Merkezi, müşterilerimize geniş bir finansman seçeneği sunmaktadır.

Rinoplasti

Yatış                      : 1 gün
Ayakta Muayene  : Taburcu olduktan sonraki 6 gün içinde

Bazen “burun yeniden şekillenmesi” veya “burun işi” olarak adlandırılan rinoplasti veya burun ameliyatı, burnunuzun görünümünü ve oranını iyileştirerek yüz uyumunu ve kendine güveni arttırır. Burun ameliyatı ayrıca, burundaki yapısal anormalliklerin neden olduğu solunum solumasını da düzeltebilir.

Burun estetik ameliyatı ile görünüşünüzü güzelleştirme!

Burnunuzun şekli genellikle kalıtımın bir sonucu olsa da, görünüm bir yaralanma veya önceki ameliyat sırasında değişmiş olabilir.

Burun ameliyatı ne yapabilir?

Rinoplasti ameliyatı değişebilir:

 • Diğer yüz yapılarına göre burun büyüklüğü
 • Köprüde burun genişliği
 • Köprüde gözle görülür hüzünlü veya çöküntülü burun profili
 • Burun ucu, büyük veya soğanlı, sarkık veya fazla kalkık
 • Geniş, geniş veya eğimli burun delikleri
 • Nazal asimetri ve sapma

İyileşme

İşleminiz tamamlandıktan sonra, ilk iyileşme sırasında yeni yapıları desteklemek ve korumak için bir atel, iç tüpler ya da tampon burnunuza yerleştirilirken dışına bir atel veya bandaj yerleştirilir.

Şişliğin tamamen dağılması birkaç aydan bir yıla kadar –  bazen daha uzun – sürebilir. Burun ameliyatı sonuçları genellikle kalıcı olsa da, kıkırdak zamanla sonucu değiştirebilecek dokuyu yeniden şekillendirmeye ve hareket ettirmeye devam edebilir.

Göğüs Kaldırma

Yatış                           : 1 gün
Ayakta muayene       : Taburcu olduktan sonraki 6 gün içinde
Yaygın olarak meme kaldırma veya göğüs kaldırma olarak adlandırılan meme kaldırma ameliyatı, fazla cildi kaldırarak ve yeni meme çevresini yeniden şekillendirmek ve desteklemek için çevre dokuyu sıkılaştırarak göğüsleri yükseltir ve sıkılaştırır.

Göğüs germe ile görünüşünüzü güzelleştirebilirsiniz!

Bir kadının göğüsleri, zamanla gençliklerini ve sıkılığını yitirerek zamanla değişir. Bu değişiklik ve cilt elastikiyeti kaybı şunlardan kaynaklanabilir:

 • Gebelik
 • Emzirme
 • Ağırlık dalgalanmaları
 • Yaşlanma
 • Yerçekimi
 • Kalıtım

Bazen meme başı çevresi zamanla genişler ve göğüs kemiği de bunu azaltır. Göğüs germe, genç ve hareketli bir göğüs profili ile görünümünüzü gençleştirir.

Göğüs kaldırmadan neler bekleyebilirsiniz?

Göğüs germe ameliyatı, göğüslerinizin boyutunu önemli ölçüde değiştirmez veya göğsünüzün üst kısmını kesmez. Göğüslerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız, meme kaldırma ve büyütme ameliyatını düşünün. Daha küçük göğüsler istiyorsanız, göğüs germe ve küçültme ameliyatını birleştirmeyi düşünün.

Göğüs büyütme sizin için iyi bir seçenektir; eğer:

 • Fiziksel olarak sağlıklısınız ve sabit bir kilonuzu koruyorsanız,
 • Sigara içmiyorsanız,
 • Gerçekçi beklentileriniz varsa,
 • Göğüslerinizin sarktığını, şeklini ve hacmini kaybettiğini hissettiğiniz için rahatsızsanız,
 • Göğüsleriniz daha düz, uzun bir şekilde veya sarkıksa,
 • Desteklenmiyorsa, meme uçlarınız göğüs kırığının altına düşüyorsa,
 • Meme uçlarınız aşağıyı gösteriyorsa,
 • Gerilmiş bir cildiniz ve genişlemiş meme uçlarınız varsa,
 • Bir meme diğerinden daha düşükse.

Göğüs Kaldırmada (Mastopexy) İyileşme

Meme kaldırma prosedürünüz tamamlandıktan sonra, insizyonlara pansuman veya bandaj uygulanacaktır. Şişliği en aza indirmek ve iyileşirken göğüslerinizi desteklemek için elastik bir bandaj veya destek sütyen kullanmanız gerekir. Meme kaldırma ameliyatından sonra birikebilecek fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için cildin altına geçici olarak küçük, ince bir tüp yerleştirilebilir.

Ne kadar sürüyor?

Meme büyütme işleminizin nihai sonuçları, meme şekli ve pozisyonu yerleşmeye devam ettikçe önünüzdeki birkaç ay içinde görünecektir. İnsizyon hatları kalıcıdır, ancak zamanla solmaya devam edecektir. Göğüs Kaldırma sonuçlarınız uzun ömürlü olacaktır. Zamanla, göğüsleriniz yaşlanma ve yerçekimi nedeniyle değişmeye devam edebilir.

Ancak;

 • Kilonuzu koruyup
 • Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürürseniz,

Yeni görünümünüzü daha uzun süre koruyabilirsiniz

Yağ Aldırma (Liposuction)

Yatış                           : 1 gün
Ayakta muayene       : Taburcu olduktan sonraki 4 gün içinde.
Liposuction; aşırı yağ birikintilerini gidererek, vücudunuzun konturlarını ve oranını iyileştirir. Sonuç olarak kendi imajınızı güzelleştirerek vücudun belirli alanlarını inceltir ve yeniden şekillendirir. Sağlığa ve makul bir zindelik seviyesine rağmen, bazı insanlar yerel yağ birikintileri nedeniyle hala orantısız kontürleri olan bir vücuda sahip olabilir. Bu alanlar kilo kontrolü veya kondisyon eksikliği yerine aile özelliklerinden kaynaklanıyor olabilir.

Liposuction ameliyatı, vücudun birçok yerinde inatçı yağ ceplerini tedavi etmek için kullanılabilir:

 • Karın ve bel
 • Uyluk, kalça ve popo
 • Kollar, boyun ve sırt
 • İç Diz
 • Göğüs
 • Yanaklar ve çene
 • Baldırlar ve ayak bilekleri

Liposuction, obezite için bir tedavi değildir. Düzenli egzersiz ve iyi beslenme alışkanlıklarının yerine geçmez. Ayrıca, tipik olarak uyluklarda, kalçalarda ve popoda görülen çukurlu cilt olan selülit için de etkili bir tedavi değildir. İnatçı yağ bölgeleri olan ve düzenli egzersiz yapan kişiler bu prosedür için en iyi adaylardır.

İyileşme

İşleminiz tamamlandıktan sonra, bir kompresyon giysisi veya elastik bandaj tedavi alanlarını kaplayabilir. Bunlar liposuction sonrası şişliği kontrol etmeye ve cildi yeni vücut hatlarınıza sıkıştırmanıza yardımcı olur. Ek olarak, fazla miktarda kan veya sıvının alınması için derinin altındaki mevcut insizyonlara küçük geçici drenler yerleştirilebilir.

Üst ve Alt Göz Kapakları (Blefaroplasti)

Yatış                      : 1 gün
Ayakta muayene  : Taburcu olduktan sonraki 5 gün içinde.

Göz kapağı ameliyatı, üst göz kapaklarının, alt göz kapaklarının veya her ikisinin görünümünü iyileştirir. Gözlerinizi çevreleyen bölgeye gençleşmiş bir görünüm kazandırır, daha rahat ve uyanık görünmenizi sağlar.

Tedavi edilebilir koşullar: 

• Üst göz kapağı ameliyatı, üst göz kapaklarında şişlik gibi görünen fazla yağ birikintilerini giderir.

• Katlanma yaratan veya sarkan cilt, üst göz kapağının doğal konturunu bozar, bazen görme bozukluğu, göz kapağı kaldırma ameliyatı ile tedavi edilebilir.

• Alt göz kapağı blefaroplastisi, fazla cildi ve alt göz kapağının ince kırışıklıklarını giderir.

• Göz altındaki torbalar, Blefaroplasti ile düzeltilebilir.

• Alt göz kapağı ameliyatı, alt göz kapaklarının sarkmasını düzelterek, irisin (gözün renkli kısmı) altında beyaz renk gösterir.

Sizin için doğru mu? 

Bir blepharoplasti işlemi genellikle sağlıklı yüz dokusu ve kasları olan ve üst ve / veya alt göz kapaklarının ve çevresindeki alanın iyileştirilmesi için gerçekçi hedefleri olan yetişkin erkekler ve kadınlar üzerinde gerçekleştirilir.

Başkasının arzularını yerine getirmek ya da herhangi bir ideal görüntüye uymaya çalışmak için değil, kendiniz için Blefaroplasti ameliyatı geçirmelisiniz!

Sonuçlar

Göz kapağı ameliyatı sonucunda; yavaş yavaş pürüzsüz, daha iyi tanımlanmış göz kapağı ve çevresindeki bölge ve gençleşmiş bir görünümü ortaya çıkarmak için şişlik ve çürükler oluşacaktır.

Kaş Kaldırma ve Alın Germe

Ayakta muayene: Taburcu olduktan sonraki 1 gün içinde

Kaş Kaldırma ve Alın Kaldırma genellikle, sarkmanın yanı sıra üst dudak ve alt çene çevresinde doku birikimi olan 40 yaşındaki hastalar için uygundur. Genel anestezi altında yapılan ameliyat için preauriküler (kulak önündeki) bölgeden postauriküler (kulak arkasındaki) bölgeye uzanan bir insizyon yapılır. Yüzeysel musculoaponeurotic sistemi (SMAS) dikişlerle kesilerek ve / veya gerilerek sıkılır. Sıkı olmayan boyunda cilt aynı cerrahi seansta da elimine edilebilir. Aşırı cilt kesilir ve drenaj olarak da bilinen silikon tüpler cerrahi bölgeye yerleştirilir ve daha sonra sıkıştırma bandajı düzgün şekilde uygulanır. Aşırı sarkma için, aynı seansta alt göz kapağı ve çene için cerrahi prosedür gereklidir. Cerrahi teknik, çemberdeki sarkma ve aşırı cildin derecesine göre belirlenir. Lazer lipolizi minimum sarkmaya yardımcı olur.

Ancak, eğer sarkma ciddi ise boyun altı kasını submandibuler insizyon üzerinden kaldırmak veya sıkmak gerekir.

Kaş Kaldırma ve Alın Germe işleminden sonra hasta bir gün hastanede izlenir. Hastaya sıvı ve yumuşak yiyecekler verilir, anestezik ajanların etkileri 6-8 saat içinde kaybolur. Yüz şişmesi ve ödem postoperatif 7. ve 10. günlerde kaybolacaktır.

Tüm Yüz Kaldırma (Facelift)

Yatış                           : 1 gün
Ayakta muayene       : Taburcu edildikten sonraki 7 gün içinde

Yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerinden rahatsızsanız yüz germe ameliyatı sizin için uygun olabilir. Teknik olarak ritidektomi olarak bilinen yüz germe, yüz ve boyundaki gözle görülür yaşlanma belirtilerini iyileştirmek için yapılan cerrahi işlemdir.

 • Yüzün orta bölümünde sarkma,
 • Göz kapaklarının altındaki derin kırışıklıklar,
 • Burun boyunca, ağzın köşesine kadar uzanan derin kırışıklıklar.
 • Düşmüş veya yerinden olmuş yağ,
 • Alt yüzdeki kas dokusu kaybı, gerdan oluşturabilir,
 • Çene ve yanak altındaki gevşek cilt ve aşırı yağ birikintileri normal kilolu bir insanın bile çift çene görünümüne neden olabilir.

Genellikle bir facelift ile birlikte gerçekleştirilen gençleştirme prosedürleri kaş kaldırma, kaşın sarkık veya derin bir çatlağını düzeltmek ve yaşlanan gözleri gençleştirmek için yapılan bir ameliyattır.

Facelift ne yapmaz?

Güçlendirici bir ameliyat olarak, yüz germe temel görünüşünüzü değiştirmez ve yaşlanma sürecini durduramaz.

Karın Germe (Abdominoplasty)

Yatış                      : 2 gün
Ayakta muayene  : Taburcu olduktan sonraki 6 gün içinde
Karın sıkılaştırması veya abdominoplasti, ciltteki aşırı yağı giderir ve çoğu durumda, daha pürüzsüz ve daha sıkı bir karın profili oluşturan zayıflamış veya ayrılmış kasları eski haline getirir.

Düz ve iyi tonlanmış bir karın, çoğumuzun egzersiz ve kilo kontrolü ile uğraştığımız bir şeydir. Bazen bu yöntemler hedeflerimizi gerçekleştiremez. Normal vücut ağırlığına ve oranına sahip bireyler bile, çıkıntılı ya da gevşek ve sarkan bir karın sahibi olabilirler.

Bunun en yaygın nedenleri şunlardır:

• Gebelik

• Yaşlanma

• Ağırlıktaki önemli dalgalanmalar

• Kalıtım

• Önceki ameliyat

Karın germe ameliyatı oldukça kişiselleştirilmiş bir işlemdir ve başkasının isteklerini yerine getirmek veya herhangi bir ideal görüntüye uymaya çalışmak için yaptırmamalısınız.

Abdominoplasti sizin için iyi bir seçenektir; eğer:

• Fiziksel olarak sağlıklı ve sabit bir kilodaysanız,

• Gerçekçi beklentileriniz varsa,

• Sigara içmiyorsanız.

Abdominoplasti prosedürünün sonuçları teknik olarak kalıcı olsa da; pozitif sonuç, kilonuzdaki önemli dalgalanmalar nedeniyle büyük ölçüde azalabilir. Bu nedenle, önemli kilo kaybı planlayan bireylere veya gelecekteki gebeliklerini düşünebilecek kadınlara abdominoplasti ameliyatını ertelemeleri önerilebilir.

Karın sıkılaştırmadan neler beklememelisiniz: 

Karın sıkılaştırması, kilo kaybının veya uygun bir egzersiz programının yerine geçmez. Aynı zamanda, karın sıkılaştırma operasyonları çatlakları düzeltemez, ancak bunlar kesilmiş fazla cildin, genellikle göbek düğmesinin altındaki tedavi edilen alanların üzerine yerleştirilirse biraz iyileştirilmiş olabilirler.

Sonuçlar 

Abdominoplasti uygulaması, vücut tipiniz ve kilonuzla daha orantılı olan düz ve sıkı bir karın konturuna neden olur. Nihai sonuçlar, başlangıçta şişkinlik ve iç iyileşme tamamlanana kadar tamamen dik durmamanız nedeniyle gizlenebilir. Bir veya iki hafta içinde, yeni ince profilinizle dik ve kendinize güvenen bir duruşunuz olacaktır.

İyileşme

Ameliyatı takiben pansumanlar veya bandajlar insizyonunuza uygulanabilir ve şişmeyi en aza indirmek ve iyileşirken karnınızı desteklemek için elastik bir bandaj veya kompresyon giysisine sarılabilir. Karın germe ameliyatından sonra şişliği en aza indirmek için toplanabilecek fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için cildin altına geçici olarak küçük, ince bir tüp yerleştirilebilir.

Göğüs Büyütme (Protez)

Yatış                           : 1 gün
Ayakta muayene       : Taburcu olduktan sonraki 5 gün içinde

Göğüs büyütme, göğüslerin dolgunluğunu ve çıkıntısını artırmak veya göğüslerin simetrisini iyileştirmek için meme implantlarının cerrahi olarak yerleştirilmesidir.

Meme Büyütme Cerrahisi Nedir?

Klinik olarak büyütme mamoplastisine atıfta bulunulan prosedür, kozmetik olarak şu yöntemlerle kullanılır:

 • En sık kalıtımın sonucu olan doğal olarak küçük bir göğsü büyütmek
 • Hamilelikten sonra, emzirme veya kilo kaybı nedeniyle kaybedilen meme hacmini eski haline getirme
 • Göğüsler boyut ve şekilde orta derecede orantısız olduğunda daha iyi simetri elde etmek

Meme büyüklüğünüzden memnun değilseniz, meme büyütme ameliyatı dikkate alınması gereken bir seçimdir.

Göğüs büyütme şunları yapabilir:

 • Göğüs dolgunluğunu ve çıkıntısını arttırır.
 • Vücut yapınızın dengesini iyileştirir.
 • Kendi imajınızı ve özgüveninizi geliştirir.

Büyütme mamoplastisi olarak da bilinen prosedür, daha dolgun göğüslere olan isteğinizi yerine getirmek veya kilo verme veya hamilelikten sonra kaybedilen meme hacmini eski haline getirmek için implantların kullanılmasını içerir. İmplantlar, mastektomi veya yaralanma sonrası bir memeyi yeniden yapılandırmak için de kullanılabilir. Göğüs büyütme prosedürünün başarısı ve güvenliği konsültasyon sırasında tamamen samimi olmanıza bağlıdır.

Göğüs büyütme konusundaki konsültasyonunuza aktif olarak dahil olursanız; problemler, endişeler ve sorularınız cerrahınız tarafından ele alınabilir. Sağlığınız, istekleriniz ve yaşam tarzınız hakkında size birkaç soru sorulacaktır.

Göğüs Büyütmede İyileşme

Birçok hasta meme büyütme ve iyileşme ile ilgili sorular sorar. Her ne kadar meme büyütme için gerçek iyileşme sürenizi belirlemekle ilgili birçok faktör bulunsa da, muhtemelen 24 ila 48 saatlik bir ameliyat sonrası iyileşme süresi ve muhtemelen birkaç hafta azaltılmış günlük aktivite süresi yaşayacaksınız. Egzersiz ve normal aktivite, plastik cerrahınızın yönlendirmeleriyle devam edebilir. Zamanla, ameliyat sonrası şişlik azalacak ve insizyon çizgileri kaybolacaktır.

Ne kadar sürüyor?

 • Göğüs implantlarının ömür boyu sürmesi garanti edilmez ve bir veya her iki implantı değiştirmek için gelecekteki ameliyatlar gerekebilir.
 • Gebelik, kilo kaybı ve menopoz, ömrünüz boyunca büyütülmüş göğüslerin görünümünü etkileyebilir.

Göğüs Küçültme

Yatış                      : 1 gün
Ayakta muayene  : Taburcu olduktan sonraki 6 gün içinde

Aşırı büyük göğüsler, bazı kadınların hem sağlık hem de duygusal problemleri olmasına neden olabilir. Kendi kendine imaj sorunlarına ek olarak, fiziksel acı ve rahatsızlık da yaşayabilirsiniz.

Meme küçültme ameliyatı, vücudunuzla orantılı bir göğüs ölçüsü elde etmek ve aşırı büyük göğüslerle ilgili rahatsızlığı gidermek için fazla göğüs yağını, salgı bezini ve cildi küçültür.

Meme küçültme uygulamasının adımları nelerdir? 

Göğüs küçültme ameliyatı, genellikle aşırı yağ, glandüler doku ve cildin cerrahi olarak çıkarılmasıyla göğüslerinizdeki kesilerle gerçekleştirilir. Bazı durumlarda, aşırı yağ, aşağıda açıklanan eksizyon teknikleri ile birlikte liposuction yoluyla giderilebilir. Göğüs boyutu büyük ölçüde yağ dokusundan kaynaklanıyorsa ve fazla deri bir faktör değilse, göğüs küçültme işleminde tek başına liposuction kullanılabilir. Göğüslerinizin boyutunu küçültmek için kullanılan teknik, kişisel durumunuz, meme kompozisyonunuz, istenen azalma miktarınız, kişisel tercihleriniz ve cerrahın tavsiyesi ile belirlenir.

İyileşme

Meme küçültme uygulaması tamamlandığında, insizyonlara pansuman veya bandaj uygulanacaktır. Şişliği en aza indirmek ve iyileşirken memeleri desteklemek için elastik bir bandaj veya destek sutyen giyilebilir.

Toplanabilecek fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için cildin altına geçici olarak küçük, ince bir tüp yerleştirilebilir.

Ne kadar sürüyor? 

Meme küçültme ameliyatının sonuçları uzun ömürlü olacaktır. Yeni meme büyüklüğünüz, meme küçültmeden önce yaşanan ağrı ve fiziksel kısıtlamalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Daha iyi oranlandırılmış vücut şekliniz, kişisel imajınızı geliştirecek ve özgüveninizi artıracaktır.

Bununla birlikte, zamanla göğüsleriniz yaşlanma, kilo dalgalanmaları, hormonal faktörler ve yerçekimi nedeniyle değişebilir.