Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Özel Mersin Ortadoğu Hastaneler Grubu’nu uluslararası standartlarda sağlık hizmetini ülkemize getirmek amacıyla kurduk. Kuruluşumuzdan bugüne, Mersin ilinde sağlık sektöründe ilklere imza atmanın ve binlerce hastaya kaliteli sağlık hizmeti sunmanın kıvancını yaşıyoruz.

Bugün alanlarında uzman 50 doktor, 16 profesör, 400 civarında hemşire, sağlık personeli ve idari personel ile hastanemizde, ileri tanı tedavi yöntemlerini son teknolojik tıbbi cihazlar ve yakın ilgi ile birleştirerek, şifa dağıtıyoruz.’

Mersin’de özel hastaneler kapsamında yatak kapasitesi olarak en büyük hastanedir. 2017 yılında açılan Onkoloji Servisi ile Mersin ili sınırlarındaki özel hastaneler arasında bir ilki gerçekleştirmiş olup bu kapsamda Radyasyon Onkolojisi ve Nükleer Tıp üniteleri de Onkoloji yatırımı kapsamında hayata geçirilmiştir. Özellikle Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi konusunda Mersin ilinde en çok tercih edilen hastane haline gelen Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi, 2011 – 2018 yılları arasında yaklaşık 6.000 Koroner Bypass ameliyatı ve 40.000 anjiyoyu başarılı şekilde gerçekleştirmiştir.

Sağlık Turizmi kapsamında çalışmalarımıza hızla devam ederken, Çukurova bölgesinin sağlık turizmi pastasından daha fazla pay alabilmesi ve bu yolla bölgesel gelişmeye katkı sağlayabilmek adına çalışmaktayız. Özellikle Onkoloji başta olmak üzere, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji ve Göz Hastalıkları gibi bölümlerimizde gerçekleştirdiğimiz başarılı uygulamalarla, ilgi çeken başarılı çalışmalar yapıyoruz.

Bilimsel araştırmalara verdiğimiz önem, hasta odaklı hizmet politikamız, tıbbi etik değerlere bağlılık, her zaman en iyi tıbbi olanaklara sahip olma vizyonumuz ve kalite değerlerimiz bizim için vazgeçilmez unsurlar.

Bizim için en önemli şey sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeniz. Bu amaçla biz sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için durmaksızın çalışıyoruz.

Her şey sizler için; “Sağlıkta Kalite, Güven” için Özel Mersin Ortadoğu Hastaneler Grubu.

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Engin ŞAHİN