Genel CerrahiAcil Servis ve Ambülans HizmetleriAile Hekimliği ve Check Up BirimiAnesteziBeslenme ve DiyetBeyin ve Sinir CerrahisiÇocuk CerrahisiÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıYeni Doğan DönemiGastrointestinal SistemRektum ve Anüsün Cerrahi HastalıklarıSolunum SistemiBaş boyun kitleleriKitlelerOver - Testis Torsiyon ve KitleleriTravmalarAğız içi patolojilerKarın Duvarıİnguinal Bölge Patolojileriİç Hastalıklar (Dahiliye)Göz HastalıklarıGöğüs HastalıklarıKadın Hastalıkları ve Doğum 4 Boyutlu UltrasonNST1.Trimester (İkili Tarama Testi)2.Trimester (üçlü Tarama Testi)4’lü Tarama TestiKardiyolojiKulak-Burun-Boğaz HastalıklarıRadyolojiÜrolojiNörolojiOrtopedi ve TravmatolojiFizik Tedavi ve RehabilitasyonYoğun BakımlarDermatolojiPolikliklerServisler

Endoskopik Taş Kırma

Böbrekte, idrar kanalı veya idrar torbası içerisinde bulunan taşların artık ağrısız kısa süreli tedavi yöntemleriyle alındığını belirten Memorial Hastanesi Üroloji Bölümü Direktörü Prof. Dr. Kemal Sarıca modern taş tedavi yöntemlerini anlattı.

Modern taş tedavi yöntemlerinden önce böbreklerin içerisinde yer alan taşlar açık ameliyatlar ile alınıyordu. Bu ameliyatlar vücutta yapılan büyük kesitler nedeniyle hastanın uzun süre hastanede kalmasına, iş ve günlük aktivitelerini bırakmasına neden olurken, hastanın günlük yaşamına dönmesi de uzun zaman alıyordu. 
Böbrekte, idrar kanalı veya idrar torbası içerisinde bulunan taşların böbreklerin çalışmasını bozduğunu belirten Memorial Hastanesi Üroloji Bölümü Direktörü Prof. Dr. Kemal Sarıca bu rahatsızlıkların erken dönemde teşhis ve hızlı bir tedavi süreciyle etkili bir şekilde önlendiğini söyledi.